Android pod ostrzałem
25 stycznia 2013, 10:34Popularność Androida ma, niestety, swoją cenę. Trend Micro ostrzega, że użytkownicy tego systemu są coraz bardziej narażeni na ataki cyberprzestępców. Już w bieżącym roku liczba nowych szkodliwych programów atakujących Androida może przekroczyć milion.
TURBINE i miliony zarażonych komputerów
13 marca 2014, 10:09Glenn Greenwald, opierając się na materiałach przekazanych przez Edwarda Snowdena, informuje, że NSA korzysta ze szkodliwego oprogramowania, które pozwala Agencji na zainfekowanie milionów komputerów i automatyczne zbieranie znajdujących się na nich informacji.
Szpiegowskie skanery
14 lipca 2014, 09:58Jeden z chińskich producentów skanerów ręcznych został przyłapany na instalowaniu malware'u w swoich urządzeniach. Firma TrapX donosi, że skanery zostały dostarczone do 8 przedsiębiorstw, w tym wielkiej firmy działającej na rynku robotyki.
Google skanuje co tydzień
7 kwietnia 2015, 08:33Google opublikował raport Android Security 2014 Year in Review. Firma chwali się niewielkim odsetkiem infekcji urządzeń z Androidem. Zdaniem koncernu mniej niż 1% takich urządzeń jest zainfekowanych malware'em, a szkodliwy kod dostał się nań głównie za pośrednictwem aplikacji firm trzecich oraz pirackiego oprogramowania
Nieprzyjemne pytanie europosłanki
14 kwietnia 2008, 10:37Doczekaliśmy się kolejnej odsłony wojny pomiędzy Unią Europejską a Microsoftem. Przez ostatnich kilka miesięcy nie działo się nic szczególnego, jednak, jak się okazuje, była to tylko cisza przed burzą.
Stuxnet - robak wszech czasów?
16 września 2010, 15:50Robak Stuxnet, atakujący przemysłowe systemy SCADA działające pod kontrolą Windows, jest być może najbardziej zaawansowanym szkodliwym kodem w historii. Eksperci, którzy go analizowali twierdzą, że kod jest tak skomplikowany, iż wskazuje to na jakieś rządowe agencje stojące za jego powstaniem.
Huawei zainteresowane Nokią
21 czerwca 2013, 09:03Media donoszą, że zakupem Nokii interesują się dwie firmy. Jedna z nich, o czym informowaliśmy, to Microsoft. Drugą zaś jest Huawei. Taka sytuacja jest dla Nokii niezwykle wygodna, gdyż fiński koncern może prowadzić zdecydowane niespieszne negocjacje.
Centralnie zarządzana walka z infekcjami?
19 stycznia 2016, 13:46W ubiegłym miesiącu Microsoft przechwycił ruch z prywatnych pecetów stanowiących część botnetu i oczyścił komputery ze szkodliwego kodu. W tym samym czasie FBI i Europol doprowadziły do odłączenia od sieci serwerów botnetu Dorkbot. Teraz Microsoft jest pytany przez unijnych urzędników, czy mógłby zrobić więcej.
Obrona Google'em
11 maja 2009, 13:02Jak twierdzi The New York Times, Microsoft może "użyć" Google'a do obrony przed zarzutami o wykorzystywanie systemu operacyjnego do monopolizowania rynku przeglądarek.
Microsoft kupuje Skype'a
10 maja 2011, 21:21Microsoft potwierdził, że przejmie Skype'a. Zarządy obu firm zaakceptowały transakcję. Koncern z Redmond zapłaci obecnym właścicielom serwisu VoIP 8,5 miliardów dolarów.

